top of page

BIO

Kristaps Vanadziņš – viens no spožākajiem Latvijas mūsdienu džeza pianistiem, kurš mūzikas telpā atgriezis arī džeza trio sastāvus. Vanadziņa džeza ansambļu repertuārā vienmēr saplūst vairāki žanri, spēlētajās kompozīcijās saklausāmi neparasti harmoniski risinājumi un radošas novitātes.

Kristapa Vanadziņa Trio 2021.gada vinila ieraksts "The Love Garden has Overgrown" ieguvis "Zelta Mikrofonu 2022" un nominēts arī gada labākā  albuma nominācijai Latvijā.

2023. gada rudenī Kristaps izdod solo albumu "Portreti" un dodas tūrē pa visu Latviju, zīmēdams klausītāju portretus mūzikā.

2024. gada pavasarī pie klausītājiem dodās Kristapa Vanadziņa jaunā koncertprogramma "Latviskā Elegance" , kur Trio formāts satiekas ar skaistāko un elegantāko Latviešu mūziku.

Pirmā Vanadziņa trio pirmsākumi meklējami 2007. gadā, kad pēc Grand Prix iegūšanas džeza mākslinieku konkursā “Sony Jazz Stage”, Kristaps aicina kopā pirmo sastāvu ar nosaukumu The New trio. Mūziķu vidū ir Andris Buiķis pie bungām un Staņislavs Judins pie kontrabasa. Trio sniegums dzirdams 2009. gadā iznākušajā debijas albumā ar tādu pašu nosaukumu “The New trio”. Albums pārdošanā nonāk arī Zviedrijas mūzikas ierakstu veikalos. Vēlāk, mūziķu ceļiem šķiroties, tiek dibināts jauns trio ar bundzinieku Ivaru Aryutyanu un kontrabasistu Edvīnu Ozolu. 2011. gadā šis sastāvs ieraksta studijas albumu “Himalaj”. 

 

Pašreizējo sastāvu veido ilggadēji džeza mūzikas pazinēji: pianists Kristaps Vanadziņš, basists Jānis Rubiks un bundzinieks Rūdolfs Dankfelds. Trio uzstājies dažādos festivālos un koncertos gan Latvijā, gan ārvalstīs. 


2016. gadā iznāk klavieru solo albums “Piano Improvisations”. Tajā dzirdamā mūzika ir pilnībā improvizēta studijā ieraksta tapšanas laikā. Šī iecere kalpo par pamatu koncertprogrammai “Portreti’, kurā klausītāji tiek iesaistīti un darbojas līdzi radīšanas procesam. 2023.gada rudenī pie klausītājiem ceļo Kristapa, jau otrais Solo albums "Portreti" , kas ierakstīts "dzīvajā" Hanzas perona Kristapa Solokoncertā, kas turpinās ar 21 koncerta tūri pa Latviju, viesojoties gandrīz visos reģionos un ar solo spēli un portretu zīmēšanu priecējot klausītājus dažādas Latvijas malās.

2021. gada vasarā - ierakstu kompānijas “Jersika Records” - paspārnē izdotā trio skaņu plate “The Love Garden has Overgrown” vai tulkojumā “Mīlestības dārzs ir aizaudzis”, kas saņēmusi “Zelta Mikrofonu 2022” nominācijā “Labākais džeza vai fanka mūzikas albums”. Albums pieejams gan vinila plates, gan digitālā formātā. Trio prezentēja šo ierakstu ar reģionālu tūri, lielākajās Latvijas koncertzālēs popularizējot džeza trio žanru Latvijā.

2024. gada pavasarī pie klausītājiem dodās Kristapa Vanadziņa jaunā koncertprogramma "Latviskā Elegance" , kur Trio formāts satiekas ar skaistāko un elegantāko Latviešu mūziku, kas ietver latgales simfoniķi Jāni Ivanovu, mentorus ar ko kopā Kristaps strādājis, kā Mārtiņš Brauns un Raimonds Pauls, nepieradināmo rokmūziķi Juri Kulakovu, kā arī Kristapa kompozīcijas.

Kristaps Vanadziņš darbojies kā mūziķis un producents vairākos ierakstos. 2020 gadā producējis divus lieliskus ierakstus: Jolantas Gulbes - Paškevičas “Gaisma krīt” un Ievas Kerēvicas albuma “Centerwise” izdošanu. 2022. gadā strādājis pie Daugavpils teātra izrādes "Dāmu paradīze" atjauninājuma, kopā ar maestro Raimondu Paulu. Teju 10 gadu garumā Kristaps bijis līdzdalīgs muzikālajā un dejas ikgadējā koncertšovā ‘’Cabaret’’ sagatavošanas procesos. Vairākus gadus darbojas arī kā mākslinieciskais vadītājs Dailes nama mūzikas salonā, kur veidotas virkne populāru programmu, piemēram, programma veltīta Luiss Ārmstrong un džeza mūzikas pionieriem, “Amerikas dziesmu grāmata” – programma kopā ar Daumantu Kalniņu. Programma “Rio Deženeiro saule”, kas veltīta pasaulīgi skaistajam bosa nova žanram.

 

Kristaps Vanadziņš zināms kā studijas mūziķis, komponists un aranžētājs vairākos projektos: mūzikas nama “Daile” producētajā izrādē par Frici Bārdu, komponējot koncertprogrammas Jolantai Gulbei – Paškēvicai un Ievai Kerēvicai un Daumanta Kalniņa kvintetam. Viņa radošajā pūrā atrodama, gan mūzika, gan aranžijas koriem un dažādu sastāvu kameransambļiem. 2022. gadā vērtējis “Muzikālās bankas” dziesmas, piedaloties žūrijā kopā ar pazīstamiem māksliniekiem un producentiem. Pārstāvējis Latvijas nacionālo žūriju Eirovīzijas dziesmu festivālā Liverpūlē 2023.gadā. Bijis 2019. un 2022. Riga Jazz Stage mākslinieciskais direktors un strādājis ar talantiem no visas pasaules.

 

Kristaps Vanadziņš uzstājies un sadarbojies kopā ar tādiem ārzemju mūziķiem kā Esbjõrn Svennson, China Moses, Deborah Carter, David Kikoski, Marius Aleksa, Lauren Field un Fred Borey. Šobrīd Kristaps strādā kā koncertējošs mūziķis un sadarbojas ar Maestro Raimondu Paulu, Donu, Daumantu Kalniņu, Lindu Leen, Mārtiņu Braunu, Borisu Rezņiku, Ievu Kerēvicu, Mārci Auziņu, Intaru Busuli, Raimondu Tigulu, Jolantu Gulbi-Paškēvicu  kā arī starptautiski ar Denisa Paškeviča kvartetu.

bottom of page